REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wybudowany zostanie dodatkowy przystanek na linii kolejowej Wrocław-Sobótka-Świdnicaartykuł
Pokaż artykuł
Wybudowany zostanie dodatkowy przystanek na linii kolejowej Wrocław-Sobótka-Świdnica
Zwiększy się dostęp do kolei na Dolnym Śląsku – mieszkańcy Strzelec niedaleko Świdnicy zyskają możliwość dogodnych podróży pociągiem z nowego przystanku. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji i realizację inwestycji. Prace w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025" warte są niemal 3 mln zł netto. Podróżni skorzystają z efektów w 2024 r.
Trwa rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza [FILM]
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. W trakcie odbudowy jest linia łącząca Jelenia Górę z Karpaczem. Pociągi na tej trasie nie kursują już od ponad 20 lat, ale dzięki inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wkrótce ponownie pojawią się na niej pociągi osobowe.
Rozpoczyna się projektowanie nowej linii kolejowej z Krakowa do Myślenicartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się projektowanie nowej linii kolejowej z Krakowa do Myślenic
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie nowej linii kolejowej Kraków-Myślenice. Dzięki inwestycji mieszkańcy powiatu myślenickiego zyskają szybkie połączenie ze stolicą regionu. To jedna z trzech inwestycji planowanych w Małopolsce w ramach rządowego „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 roku”.
Budowa nowej linii kolejowej z Krakowa do Myślenic – spotkanie konsultacyjneartykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej linii kolejowej z Krakowa do Myślenic – spotkanie konsultacyjne
W związku z przygotowaniem wstępnych wariantów koncepcyjnych, dotyczących budowy nowej linii kolejowej relacji Kraków – Myślenice, PKP Polskie Linie Kolejowe SA zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców Krakowa na spotkanie konsultacyjne w tej sprawie. Odbędzie się ono w poniedziałek, 21 października, o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Myślenickiej 112.
Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 310 (Kobierzyce – Piława Górna) [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 310 (Kobierzyce – Piława Górna) [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego rewitalizuje kolejną linię kolejową. Prace na odcinku linii nr 310, pomiędzy podwrocławskimi Kobierzycami a Przeczynem, znacznie poprawią połączenia między Wrocławiem a południowymi regionami województwa. W jednej z najbogatszych i najszybciej rozwijających się gmin w Polsce – gminie Kobierzyce znajduje się wiele fabryk (miejsca pracy). Realizacja inwestycji pozwoli na szybki i sprawny dojazd z południowej części województwa do Kobierzyc.
Trwa rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza [FILM]
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. W trakcie odbudowy jest linia łącząca Jelenia Górę z Karpaczem. Pociągi na tej trasie nie kursują już od ponad 20 lat, ale dzięki inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wkrótce ponownie pojawią się na niej pociągi osobowe.
Trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrój [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrój [FILM]
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. W grudniu tego roku ma być gotowa linia nr 309, łącząca Kłodzko przez Polanicę-Zdrój i Szczytną z Kudową-Zdrój. Łącznie odcinek o długości ok. 10 kilometrów. To ważna linia, łącząca popularne miejscowości uzdrowiskowe i turystyczne w województwie dolnośląskim.
Trwa rewitalizacja kolejnej nieczynnej linii kolejowej na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja kolejnej nieczynnej linii kolejowej na Dolnym Śląsku [FILM]
Trwa rewitalizacja kolejnej, zamkniętej od wielu lat linii kolejowej w województwie dolnośląskim. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) remontuje i przywraca do ruchu pasażerskiego kolejny fragment linii kolejowej nr 308, z Mysłakowic do Kowar. To pierwszy krok na drodze do przywrócenia połączenia kolejowego z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry przez Ogorzelec.
Tunel zamiast szlabanów w warszawskim Rembertowieartykuł
Pokaż artykuł
Tunel zamiast szlabanów w warszawskim Rembertowie
W Rembertowie powstanie kolejny bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową nr 2. Będzie nim tunel w ul. Marsa, który połączy Nowy i Stary Rembertów. Rusza wyczekiwana przez mieszkańców Rembertowa inwestycja – pod linią kolejową nr 2, w ciągu ul. Marsa i al. Generała Chruściela „Montera” powstanie 140-metrowy nowoczesny tunel drogowy. Dzięki jego budowie zniknie uciążliwy przejazd przez linię Warszawa Zachodnia-Terespol, który powodował korki i utrudniał komunikację w tym rejonie miasta. Poprawi się również bezpieczeństwo w ruchu kolejowym.
Modernizacja linii Będzin – Katowice Piotrowiceinwestycja
Pokaż inwestycję
Modernizacja linii Będzin – Katowice Piotrowice
Będzin, Plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3
[Wrocław] Nowa trasa tramwajowa na Hubskiej: miasto bierze się za budowęartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowa trasa tramwajowa na Hubskiej: miasto bierze się za budowę
Wrocławski magistrat bierze się za realizację pierwszej z priorytetowych inwestycji tramwajowych, za...
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182artykuł
Pokaż artykuł
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182
Od początku roku trwają prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie G...
[Lublin] Ukraina bliżej Lublina. Pierwszy samolot polecał do Kijowaartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Ukraina bliżej Lublina. Pierwszy samolot polecał do Kijowa
25 sierpnia odbył się pierwszy lot na trasie Kijów-Lublin-Kijów, inaugurując tym samym nowe połączen...
10 najważniejszych faktów na temat dworca głównego w Częstochowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
10 najważniejszych faktów na temat dworca głównego w Częstochowie [WIZUALIZACJE]
Polskie Koleje Państwowe S.A. realizują w Częstochowie inwestycję, w ramach której powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe pełniące jednocześnie funkcję dworca kolejowego. 23 kwietnia br. została zawarta umowa z generalnym wykonawcą, a pierwsze prace związane z budową nowego obiektu według projektu wybranego w konkursie architektonicznym rozpoczną się już niebawem. Przy okazji warto przypomnieć, dlaczego korzystniejszym dla pasażerów i mieszkańców rozwiązaniem jest rozbiórka starego dworca i zastąpienie go nowym.
Przebudowa linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Główny – Świdnica Przedmieścieinwestycja
Pokaż inwestycję
Przebudowa linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Główny – Świdnica Przedmieście
Wrocław
Lokalne Centrum Sterowania Rucheminwestycja
Pokaż inwestycję
Lokalne Centrum Sterowania Ruchem
Poznań, Grunwald, Kolejowa 4
[Wrocław] Wrocławski Program Tramwajowy, czyli 70 kilometrów nowych tras. Gdzie pojedzie tramwaj?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski Program Tramwajowy, czyli 70 kilometrów nowych tras. Gdzie pojedzie tramwaj?
Rozbudowa sieci tramwajowej, nowy tabor czy integracja z koleją aglomeracyjną to główne założenia Wr...
Nowa trasa z Niemiec przez Polskę do Kijowa? Samorządy naciskają na przyspieszenie budowy polskiego odcinka S12artykuł
Pokaż artykuł
Nowa trasa z Niemiec przez Polskę do Kijowa? Samorządy naciskają na przyspieszenie budowy polskiego odcinka S12
Droga ekspresowa S12 mogłaby stać się jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w tej części Europy — łącząc Niemcy z Ukrainą i tworząc nowy, szybki korytarz transportowy aż do Kijowa. W Polsce jej przebieg to aż 757 kilometrów, jednak dotychczas planowano jedynie wschodni odcinek, prowadzący do granicy w Dorohusku. Teraz samorządowcy z Wielkopolski, Lubuskiego i Dolnego Śląska chcą, by trasa została wydłużona na zachód.
Panattoni Park Gorzów IIinwestycja
Pokaż inwestycję
Panattoni Park Gorzów II
Gorzów Wielkopolski, Odlewników 11A
Herbapol-Lublin rozbudował zakład produkcji dżemów w Lubawie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Herbapol-Lublin rozbudował zakład produkcji dżemów w Lubawie [ZDJĘCIA]
Herbapol-Lublin ukończył ważną inwestycję w oddziale w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie, powiat iławski), w którym powstają produkty dżemowe. Objęła ona budowę nowej hali oraz uruchomienie nowoczesnej linii produkcyjnej. To kolejny istotny krok zwiększający potencjał produkcyjny firmy tej istniejącej od 1949 r. polskiej firmy.
REKLAMA